Menu Zavrieť

Aluprof

MB Slide

Systémy MB SLIDE a MB SLIDE ST sú určené na výrobu dverí a posuvných okien, ktoré je možné zabudovať do murovaných múrov, hliníkových fasád, zimných záhrad alebo do vitrínových zástavieb vyrobených z prvkov zo systému MB-59S alebo MB-59S Casement. Posuvné dvere, zvlášť dvere s veľkými rozmermi, vizuálne zväčšujú obytnú plochu vďaka ich spojeniu s vonkajšou terasou alebo záhradou.

mb-slide

Špecifikácie

Systémy posuvných dverí MB-Slide a MB Slide ST dávajú možnosť aranžovania priestoru: maximálne rozmery krídiel: H: 2600mm, L: 1800mm, hmotnosť max. 160kg, dostupné sú rôzne varianty konštrukcie: od 2 do 6 modulov. Je možné použiť zasklenie s hrúbkou až do 26mm. Konštrukcia posuvných dverí majú dobré izolačné schopnosti: umelohmotný termický mostík určuje príslušnú teplotnú izolačnú schopnosť hliníkových profilov, a klzné tesnenie v podobe kief alebo z termoplastického elastoméru TPE, a privieracie zasklievacie tesnenie z EPDM umožňuje získať

Konštrukčná hĺbka profilov krídiel je 37mm (okrem vodorovných profilov systému MB Slide ST), a rámov: 50mm (2 koľajnice) a 97mm (3 koľajnice). Rovnaká hĺbka základného profilu 2 koľajnicového systému MB-Slide a rámov okien a dverí systém MB-59S, MB-59S Casement, MB-59S Pivot a MB-59SE dovoľuje priame spojenie takto vyrobených konštrukcií. Rám s inou hĺbkou ako 50mm je možné spájať pomocou špeciálneho zosilneného prechodového stĺpika.

Základnými rozdielmi medzi systémami MB-Slide a MB-Slide ST sú: iná konštrukcia profilov krídiel a tiež technológia výroby a spôsob zasklievania. V MB-Slide trojkomorové profily krídiel sú narezané a spájané pod uhlom 45st., a sú spájané pomocou rohovníkov rohovaním. Zasklievanie týchto krídiel vykonávame pomocou zasklievacích líšt a príslušného tesnenia. V MB-Slide ST profil krídla je jednokomorový a spája sa zoskrutkovaním profilov zvislých a vodorovných pomocou špeciálnych skrutiek. Sklo sa montuje súčasne s montážou krídla.

Oba systémy posuvných dverí sú do istej miery kompatibilné s inými systémami firmy ALUPROF S.A. Pri tomto konštrukčnom riešení je možné použiť mnoho spoločných profilov, príslušenstva a technologických procesov. Všetky prvky týchto systémov posuvných dverí sú vyrobené na základe platných noriem a štandardov.

V systémoch posuvných dverí Slide je možné používať širokú škálu kovaní Sobinco a Giesse, v závislosti od použitého systému máme k dispozícii rôzne príslušenstvo a posuvné prvky krídiel. Existuje aj možnosť používania modulov s moskytiérou, a tiež prevedenie dvojfarebných konštrukcií.

Technické parametre:
Súčiniteľ prestupu tepla:Uf od 2,61 W/m2K
Infiltrácia vzduchu: trieda 4, EN 1026:2001; EN 12207:2001
Tesnosť na dažďovú vodu: Trieda 7A; EN 1027:2001; EN 12208:2001
Odolnosť na zaťaženie vetrom: trieda 3C/4B, EN 12211:2001; EN 12210:200