Menu Zavrieť

Aluprof

MB HS

Systém balkónových zdvižne posuvných dverí s termickým mostíkom MB-77HS je určený na výrobu exteriérových architektonických prvkov, ktoré vyžadujú tepelnú a akustickú izoláciu, a tesnosť proti prieniku vody a vzduchu. Tento systém spĺňa všetky požiadavky s ohľadom na spotrebu energie a je šetrný k životnému prostrediu. Parametre týchto dverí vyrobených z prvkov systému MB-77HS prekračujú požiadavky najprísnejších platných noriem a predpisov.

aluprof hs

Špecifikácie

Konštrukčná hĺbka profilu dverí je: 77 mm (krídlo), 174 mm (2-koľajnicový rám).
Profily používané v systéme sú trojkomorové, kde centrálna komora je izolačná medzi tvarovanými termickými mostíkmi so šírkou 43, 42, 35 lub 27 mm.
Systém umožňuje, bez zmeny základných profilov a príslušenstva, prevedenie konštrukcie v 2 variantoch, ktoré sa líšia tepelnou izoláciou. Prvý variant (MB-77HS ST) s prázdnou centrálnou komorou medzi termickými mostíkmi má najnižšiu izolačnú schopnosť. Druhý variant (MB-77HS HI), kde je centrálna komora vyplnená špeciálnou vložkou alebo prepážkou, ktorá delí túto komoru na dve časti, dosahuje vyššie izolačné schopnosti. Vďaka týmto variantom riešenia je možné vyhovieť rôznym potrebám užívateľov, pri súčasnom zachovaní čo najnižších nákladov na skladovanie systému a výrobu dverí.
Pomerne nízky súčiniteľ prestupu tepla rámu Uf je zaistený vďaka širokým termickým mostíkom, polyetylénovým vložkám, a tiež komorovým umelohmotným profilom zamontovaných v pásoch tepelnej izolácie.
Vysoká vodotesnosť a odolnosť voči prenikaniu vzduchu bola získaná pomocou špeciálneho tvaru privieracieho a zasklievacieho tesnenia, a tiež vďaka kovaniu, ktoré umožňuje klesnutie krídla na rám v poslednej etape zatvárania dverí.
Väčšina tesnení (napr. zasklievacie tesnenia a privieracie vnútorné) sa montuje ako priebežné, bez prerezania v rohoch, konce tesnenia spájame v polovici horných priečok rámu dverí. Tesnenie privieracie krídla sa prereže pod uhlom 45° a zlepí v rohoch, alebo sa poreže pod uhlom 90° a prilepí sa ku gumovému rohovníku. Takýto spôsob montáže tesnenia zaručuje veľmi dobrú tesnosť na prenikanie vody alebo vzduchu.
Zasklievacie lišty uzavretého tvaru ako vo verzii Standard, tak vo verzii Prestige dovoľujú na pevné uchytenie výplní, čo značne uľahčuje získanie bezpečnostných konštrukcií. V týchto lištách sa montujú vymedzovacie valčeky z EDPM, ktoré uľahčujú montáž líšt v ráme okna a dverí.
Zasklievacie tesnenie je osadené hlboko v zasklievacích lištách, preto sú skoro neviditeľné z vnútornej strany
Rozsah zasklievania krídla dverí – od 13,5 do 58,5 mm. Široký rozsah zasklievania dovoľuje použitie všetkých na trhu dostupných 2- alebo 3-skiel vrátane bezpečnostných.
Použitie typových drážok na kovanie dovoľuje vykonanie montáže väčšiny dostupných na trhu zdvižne posuvných, a tiež posuvných kovaní, napr. G-U, Hautau, Siegenia.
Odvodnenie profilov je možné urobiť v dvoch variantoch: skryté alebo viditeľné pomocou záslepky.
Profily s prerušeným tepelným mostíkom verzie MB-77HS ST, ako aj HI je možné lakovať metódou práškového lakovania a eloxovať.
Rohovníky sú ponúkané ako prvky vyrobené z lisovaných profilov a dovoľujú použiť spájanie rohovaním alebo kolíkovaním pri súčasnom použití dvojzložkového lepidla.
Technológia prevedenia konštrukcie je maximálne zjednodušená z dôvodu skrátenia času výroby dverí.
Pre väčšinu opracovania je možné použiť nami dodávané nástroje (vŕtacie šablóny, lisy a prestrihovadlá).
Maximálne rozmery krídiel dverí významne prekračujú štandardne používané rozmery: V=3,2m, Š=3,3m. Maximálna hmotnosť krídla – 400 kg.
Systém MB-77HS je kompatibilný s ostatnými systémami firmy Aluprof, predovšetkým s MB-86. Vďaka tomu je možné veľký počet prvkov použiť viac ako v jednom systéme, napr.: zasklievacie lišty, tesnenia, kovania a väčšinu príslušenstva.