Menu Zavrieť

Aluprof

MB 70

MB-70 je moderným hliníkovým systémom slúžiacim na vykonávanie vonkajších stavieb s požiadavkami na tepelnú a akustickú izoláciu napr. rôzne typy okien, dverí, vetrolamov, vitrín a priestorových konštrukcií.

Profily tohto systému sú trojkomorové. Konštrukčná hĺbka profilov okna je: 70 mm (rám), 79 mm (krídlo) a pri dverách: 70 mm a 70 mm. Takto zvolené hĺbky profilov rámu a krídla dávajú efekt jednej plochy z vonkajšej strany po zatvorení – v prípade okna, a tiež efekt lícovania povrchov krídiel a rámov – v prípade dverí. Tento tvar profilov dovoľuje získať elegantnú a pevnú konštrukciu dverí a okien.

Aluprof MB-70

Špecifikácie

Systém MB-70/MB-70 HI je charakterizovaný veľmi nízkou hodnotou súčiniteľa prestupu tepla U vďaka použitiu špeciálnych teplotných mostíkov a tesnení. Toto má veľký význam v čase rastúcich požiadaviek na hospodárenie s energiou a ochranu životného prostredia. Súčiniteľ U pre konštrukcie systému MB-70 v závislosti od použitých profilov a príslušenstva má hodnotu od 1,5 do 2,39 W/m2K. V systéme sú použité profilované tepelné mostíky v tvare „omega“ so šírkou 34 (okná) a 24 (dvere) mm z polyamidu spevneného skleneným vláknom. Ponúkaný tvar vložiek zvyšuje tuhosť profilov v porovnaní s plochými mostíkmi a uľahčuje odvodnenie profilov a zaisťuje vhodnú tepelnú za každého počasia.Tepelné mostíky použité v oknách majú dodatočné utesnenie na spoji profilov a mostíka, a výstupky deliace komoru mostíka na tri časti medzi vonkajšími a vnútornými hliníkovými profilmi.Tesnosť je zaistená použitím špeciálnych tesnení z dvojzložkového syntetického kaučuku EPDM: nepodlieha starnutiu ani pri dlhoročnom používaní a má veľmi dobré tepelné izolačné vlastnosti.

Systém dovoľuje použitie izolačných dvojskiel s hrúbkou od 23 mm do 60 mm v krídlach okien a s hrúbkou od 15 ÷ 51 mm v pevných oknách a dverných krídlach. Tak široký rozsah hrúbky výplní garantuje možnosť použitia všetkých typových a netypových skiel.

Veľký výber zo štandardnej palety farieb uspokojí potreby aj tých najnáročnejších zákazníkov. Farebné povlaky sú prevedené práškovým lakovaním alebo eloxovaním.

Systém MB-70 je základom riešenia systémov so zvýšenou tepelnoizolačnou schopnosťou: MB-70 HI, MB-70US HI a pre fasádu „studeno-teplú“ MB-70CW / MB70CW HI.

Pre získanie dodatočných informácií a pre stiahnutie certifikátov kliknite TU, následne sa prihláste do Autorizovanej oblasti.